یک فعال صنفی معلمان:کاهش خدمات بیمه طلایی، معلمان را به دولت بدبین کرده است  چاپ

تاریخ : یکشنبه 16 شهریور‌ماه سال 1393 در ساعت 08:35 ق.ظ


«بیمه طلایی فرهنگیان در حال حاضر با هیچ داروخانه‌ای قرارداد ندارد و درمانگاه‌هایی را که پوشش می‌دهد، نسبت به گذشته به مراتب کمتر شده‌اند

یک فعال صنفی معلمان گفت معلمان بخاطر کاهش کیفیت خدمات بیمه طلایی فرهنگیان به دولت روحانی بدبین شده‌اند.

«مهدی بهلولی» در این باره به ایلنا گفت: در دوره ۴ ساله تصدی حاجی بابایی بر وزارت آموزش و پرورش (کابینه دولت دهم از ۸۸ تا ۹۲) کارهای زیادی انجام گرفت اما بیشتر این کار‌ها شتاب زده و سست بنیاد بودند به گونه‌ای که نه تنها هیچ توجیهی از نظر آموزشی نداشتند بلکه وضع آموزش و پرورش را بد‌تر هم کردند. البته حاجی بابایی یک کار را برای فرهنگیان و آموزش و پرورش درست انجام داد، آن هم راه اندازی بیمه طلایی فرهنگیان بود.

او افزود: اگر چه بیمه طلایی فرهنگیان مشکلات زیادی داشته، اما بیمه نسبتا خوبی بوده است و معلمان از آن استقبال کردند، تا جایی که حدود ۹۵ درصد معلمان عضو بیمه طلایی فرهنگیان شده‌اند.

او با انتقاد از قرارداد جدید وزارت آموزش و پرورش با شرکت بیمه‌ای «آتیه سازان حافظ» برای ارائه خدمات بیمه طلایی فرهنگیان، گفت: شرکت بیمه‌ای آتیه سازان حافظ از شرکت بیمه‌ای سابق که خدمات بیمه طلایی فرهنگیان را ارائه می‌کرد، به مراتب ضعیف‌تر است.

به گفته او، بیمه طلایی فرهنگیان در حال حاضر با هیچ داروخانه‌ای قرارداد ندارد و درمانگاه‌هایی را که پوشش می‌دهد، نسبت به گذشته به مراتب کمتر شده‌اند.

این فعال صنفی معلمان در پایان گفت: از طرفی خدمات دندانپزشکی از بیمه طلایی فرهنگیان به طور کامل حذف شده و به درمانگاه‌های فرهنگیان محدود شده است که این درمانگاه‌ها هم بسیار شلوغ و نامرتب هستند و شرایط نامناسبی دارند.

پایان پیام

http://ilna.ir/news/news.cfm?id=201843